Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz info@vizyonbilgisayarservisi.com

Telefon Numaramız 0850 466 0819

Ekran Kartı Tamiri

Ana Sayfa » Hizmetler » Ekran Kartı Tamiri

Laptop Ekran Kartı Tamiri

Bilgisayarınızda oluşan ekran kartı sorunlarını gidermek için tüm olasılıkları test etmeye çalışmak zor bir durum olabilir. Asıl problemi tam olarak tespit etmek, uzmanlık ve ekipman gerektiren bir durumdur. Bu nedenle nitelikli teknisyenlerden oluşan firmamızdan servis talebinde bulunabilir, bilgisayarınız için en doğru teşhisin uygulanmasını talep edebilirsiniz. Bir çok anakart modellerinde tamiri mümkün olmayan ve anakart değişimine kadar giden Ekran Kartı değişimini ve tamirini garantili olarak gerçekleştiriyoruz. Tüm markalara ait ekran kartı onarımlarında teknik servisimizde deneyimli personellerimiz ve son teknoloji tamir cihazlarımız ile hizmetinizdeyiz.

Ekran kartlarıyla ilgili bir sorun yaşadığınız zaman, gözlemlediğiniz bazı olağan dışı görseller veya efektler gibi çeşitli hatalar oluştuğunda bu tarz sorunları fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, grafik kartının görevlerini bilgisayarın monitörüne sağlıklı bir şekilde aktaramadığından kaynaklıdır. Ekranda görülen görüntü ise renklerin yatay veya dikey çizgi şeklinde yada karışık renklerde görünüyorsa yani normalin dışında ise veya ekranda hiç görüntü yoksa ekran kartınızla ilgili bir sorun olduğu görülebilmektedir.

ekran-kartı-tamiri-antalya ekran-kartı-onarımı-antalya

Bu durumun en belirgin sebepleri

LAPTOP [Ekran Kartı] Notebook cihazlarının onarımlarında profesyonellik gerektiren en önemli işlem notebook anakart chipset değişim çalışmasıdır. Hatalı onarım cihazınızda daha büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.Bu yüzden sadece profesyonel servislerin onarım ve değişim çalışması yapmasını sağlamalısınız.Uzman ve deneyimli kadromuz tarafından antalya’da yapılan notebook anakart chipset değişimi çok kısa sürelerde sonuçlanmaktadır, bu sayede cihazınızdan uzun süre ayrı kalmanıza gerek kalmamaktadır.

Bilgisayarınızı ilk açtığınız da belirgin olarak yüksek devirli bir fan sesi duyuyorsanız ve bu ses ekran kartınızdaki fandan geliyorsa ekranda gördüğünüz görüntü normalin dışında ise bir sorun oluştuğu anlamına gelebilir. Ekran kartı fanının bakımının yapılması veya değiştirilmesi gerekli olabilir.
Bilgisayarınızın çalışması sırasında birden ekran siyahlaşıp birkaç saniye sonra görüntü tekrar geliyorsa ve ekran kartı sürücüsünün çöktüğünü ve yeniden başlatma gerektiği mesajını veriyorsa buda ekran kartının sürücü ile ilgili problem yaşadığınızın belirtisidir.

Sistemde yüklü ekran kartı sürücüsü kararsız olabilir. Eski tarihli sürücüler yeni çıkan oyunları oynarken sorun çıkarabilir. Bizim tavsiyemiz bu durumda ekran kartı markasının kendi web sitesindeki sürücüyü yüklemek sistemin çok daha stabil çalışmasını sağlayacaktır.

Bazı durumlarda ekran kartı yukarıdaki sebeplerin dışında tamamen çalışmasını durdurabilir. Böyle bir durumda ekran kartının arızalı olduğundan tam emin olabilmemiz için mevcut ekran kartı yerine başka bir ekran kartı takarak yada onboard (anakart üzerindeki ekran çıkışı) ekran kartından görüntü almayı denemeliyiz. Eğer görüntü alınırsa ekran kartımızın arızalı olduğundan emin oluruz.

Bir teknik serviste aradığınız nelerdir?

# Ücretsiz arıza tespiti.
# Hızlı tamir ve bakım.
# Hazır yedek parça.
# Modern bir servis.
# Uzman personeller.

Her model ekran kartı arızası tamir edilebilir mi?

Laptop bilgisayarların cep telefonlarında veya masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi istediğiniz zaman istediğiniz anakartı veya ekran kartını istediğiniz zaman satın alıp değiştirme durumu olmayabilir. Herhangi bir notebook anakartının ve cep telefonu anakartının, yan sanayisini de bulamazsınız. Cep telefonlarınız, masaüstü bilgisayarlarınız, notebooklarınız yetkili servise gittiğinizde hemen hemen tüm servislerde anakart tamiri işlem türüne gidilmez, anakartın değişimi veya yeni cihaz satın almaya yönlendirilirsiniz. İşte biz burada devreye giriyoruz; Değişimi istenen bir çok elektronik cihaz ekran kartlarının tamiri mümkündür ve ekran kartı tamir maliyeti çok daha ekonomik bir şekilde yapılabilmektedir.

Ekran kartı tamirinde dikkat edilmesi gerekenler:

Ekran kartı tamiri yalnızca konusunda uzman personel ve profesyonel tamir cihazları olan firmalar tarafından gerçekleştirilebilir. Özellikle ekran kartı tamiri ve reballing veya anakart chipset değişim çalışmalarında, elektronik kart tamirinde kullanılan BGA Rework cihazı olmadan yapılan onarımlardan düzgün bir sonuç elde etme şansınız çok düşüktür veya tamiri yapılan ekran kartının arızayı kısa süre sonra tekrarlama ihtimali çok yüksektir. Deneme yanılma yöntemi ile yapılmaya çalışılan tamirler geri dönüşü olmayan sonuçlar yaratabilir.

Bilgisayar Ekran Kartı Tamiri ve Değişimi

Görüldüğü gibi masaüstü bilgisayarların veya dizüstü bilgisayarların ekran kartları (grafik video kartlar) çeşitli arızalara en duyarlı bileşenlerden biridir. Kendi GPU’ları, kontrolörleri, hafızası, güç ve soğutma sağlayan sistemleri ile donatılmış elektronik cihazlardır.

nvidia-titan-ekran-kartı-tamiri-antalya

Ekran kartını tamir etmek ne kadar tutar?

Yeni ekran kartlarının maliyeti oldukça yüksek olduğundan (Bazı durumlarda, yeni kurulan Pc’lerin diğer bileşenlerinin toplam maliyetiyle oldukça yakın durumdadır) ekonomik bir şekilde onarımları yapıldıktan sonra tekrar çalışma düzeyinde iyi bir duruma getirilmektedir. Bir Pc veya oyun dizüstü bilgisayarında video kartı tamir etmek ne kadar tutar ? Onarımın fiyatı, arızanın niteliğine ve grafik bağdaştırıcısının geri yüklenmesiyle ilgili çalışmasının durumuna bağlıdır. Ama ortalama fiyatları söyleyebiliriz.

# Toz temizleme ve termal macun:  80-120 TL
# Ekran kartı bga chip onarımları: 350-850 TL
# Ekran kartı bga chip değiştirme: 450-1250 TL
# Ekran kartı besleme güç devre onarımı: 350 TL
# Program ve BIOS yazılım sorunu giderme 450 TL
# Konnektör değiştirme HDMI, VGA, DVI, DP (Ekran Bağlantı Noktası) 300-450 TL

Herhangi bir üreticinin veya modelin video kartlarının onarımı;

Herhangi bir üreticinin ekran kartlarını tamir ediyoruz : ASUS, DELL, GIGABYTE, MSI, Palit, PowerColor, Safir, ZOTAC, KFA2, Inno3D, PNY, HIS, EVGA, 3D Fuzion, 3Dlabs, vb.

Grafik Kartı Onarım Modelleri;

AMD Radeon R5 230, R7 240, R7 360, RX 460, RX 470, 550, RX 560, RX 580, NVIDIA GeForce 440, 210, 560, 640, GT 240, GT 1030, GT 610, GT 710, GT 730, GTX 650, GT 740, GTX 260, 550 Ti, GTX 650 Ti, GTX 760, GTX 770, 780 Ti, GTX 970, GTX 1050, GTX 1050TI, GTX 1080, GTX 1080Ti, GTX 750Ti, Quadro K620 ve diğerleri, satışı bulunan veya bulunmayan diğer bir çok modeller..

Ekran kartı hata belirtileri;

Bilgi için servisimizle iletişime geçen kullanıcılarımız, bazen cihazlarının hiç açılmadığını veya cihazın açıldığını fakat görüntünün gelmediğini yada daha farklı sorunları bizlere iletmektedirler. Bu durumlarda görüntü kısmen kaybolur, çeşitli çizgiler oluşabilir, bazen leke veya çarpıklıklar şeklinde görülebilmektedir.

Video kartının en yaygın belirtileri şöyledir;

# Cihazınızı çalıştırdığınızda görüntünün olmaması.
# İşlem sırasında ekranda görünen çeşitli çizgiler.
# Çalışma esnasında görüntünün gidip gelmesi.
# TV In Out arızası.
# Sürücü kurulum hatası.

Bu durumda dizüstü bilgisayar veya masaüstü kişisel bilgisayarların ekran kartında onarım yapılmasının gerekli olabileceğini göstermektedir.

Tanılama, Pc ekran kartı arızasının nedenleri;

Tamir işlemini yapmadan önce servisimiz, arızalı durumdaki ekran kartına tam olarak arıza tespiti yapıp sorunun nereden kaynaklandığı araştırılır. Bunlardan en yaygın olanları şunlardır;

# Bireysel devrelerde mekanik hasar.
# Ekran kartındaki elektronik bileşenlerin arızalanması.
# Hdmi-Vga / Dc-dc dönüştürücü hatası.
# Bellek yongalarının arızalanması.
# GPU (grafik işlemcisi) hatası.
# Kapasitör parametrelerinde hata veya önemli değişiklik.
# Ekran kartı fanının tozdan temizlenmesi ve gerekli bakımları.

Bu tür çalışmalarda uzmanlaşmış servis alanımızda aşağıdaki hizmetler sunulmaktadır:

1- NVidia GeForce ekran kartlarının onarımı ve tozlanma sorununun giderilmesi.
2- Video kartı tozlardan arındırılması ve temizlenmesi AMD Radeon.

Donanım servisimizde profesyonel onarım hizmetlerimizde, lehimleme istasyonu ve Reballing chipset değişimlerini ortalama 3 ay garantili olarak sunabilmekteyiz. Bilgisayarın ekran kartlarına ısı uygulaması veya fırınlama gibi basit yöntemlerle tamir edilmesinden her zaman kaçınılması daha iyidir. Çoğu durumda profesyonel müdahale olmayan ekran kartları servisimize ulaşır, fakat bu gibi durumlarda onarım maliyeti zaten çok daha yükselmektedir. Ekran kartı değişimi, Bga toplarının oluşturulması vb. çalışmalar servisimizde garantili olarak yapılmaktadır.

Ekran kartını daha güçlü bir modelle değiştirme;

Zamanla oyunlar veya çeşitli programlar ekran kartlarındaki tüm istekleri ortaya çıkarmaya başlar. Bu nedenle ekran kartını daha güçlü bir oyun kartıyla değiştirmek gerekebilir. Bilgisayar ekran kartının yükseltilmesi en kısa sürelerde sağlanıp tekrar kullanımınıza sunulur.

Ekran kartı seçiminde zorluk mu yaşıyorsunuz ? çalışmalarınıza ve bütçenize göre size en uygun modeli sunabiliriz. Hem bütçenize hem de fiyat kategorisinde en verimli olanı ve maksimum performansa sahip en yeni grafik kartını birlikte değerlendirebiliriz.

ekran-kartı-onarım-ve-teknik-servis-antalya

SLI teknolojisi ve sıvı soğutmalı video kartı;

Ayrıca bilgisayarınızda iki veya daha fazla video kartı SLI teknolojisi (anakartı yükseltmeniz gerekebilir) yapabiliriz. Sıvı soğutmalı grafik kartı ve işlemci (CBO LSS). Sıvı soğutma sistemi genellikle biraz maaliyetli premium Pc montajlarında kullanılır ve sıvı bloğu için arka plaka, rakorlar-adaptörler, radyatör, combo tank ve akrilik tüpler gibi bileşenlerden oluşur ve montaj işlemlerinin çok dikkatli bir şekilde yapılmasını gerektirir.

Madencilik için yeni sistem kurulumu;

Kaliteli ve güçlü ekran kartları ile Bitcoin madenciliği. Bitcoin, Ethereum ve daha fazlasını kazanmak için en iyi madencilik Gpu’sunu mu arıyorsunuz ? Sizlere Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini üretmek için en iyi ekran kartlarını sunabiliriz. Eğer isterseniz hızlı ve kolay bir şekilde kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

” Elektronik bilgi ve servis alanında profesyonel onarımlar sağlamak için makine ve yeterli ekipman altyapısı olmayan iş yerleri, kullanıcı ve konusunda uzmanlaşmış teknik servis arayanlar için ayırt edici olmalıdır. ”

 

  • Son Eklenenler