Vizyon Bilgisayara Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz info@vizyonbilgisayarservisi.com

Telefon Numaramız 0850 466 0819

Hafıza Kartı Kurtarma

Ana Sayfa » Veri Kurtarma » Hafıza Kartı Kurtarma

Hafıza Kartı Bilgi Kurtarma

Vizyon Bilgisayar, SD hafıza kartlarından, microSD kartlardan vb. bilgilerin kurtarılması için profesyonel bir servis sağlar. Antalya’da. Bir SD karttan veri kurtarmanız gerekiyorsa, bizi aramanız veya web sitesindeki bir başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Bellek kartı veya flash kart, dijital bilgileri depolamak için kullanılan kompakt bir elektronik depolama aygıtıdır. Modern hafıza kartları, diğer teknolojiler prensipte kullanılabilmesine rağmen, flash bellek temelinde yapılır. Hafıza kartları, dijital kameralar, cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, taşınabilir dijital müzik çalarlar dahil olmak üzere elektronik cihazlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

SD kart türlerine genel bakış ve farklılıkları;

Cep telefonlarında, tabletlerde, fotoğraf ve video cihazlarında, navigasyon cihazlarında, e-kitaplarda ve diğer birçok taşınabilir cihazda bilgi depolamak için, çoğunlukla “güvenilir dijital” anlamına gelen SD hafıza kartları veya Secure Digital kullanılır. Görsel olarak, kompakt ve ince bir dikdörtgen sürücüyü temsil ederler. Bu biçim 2001 yılında San Disk tarafından geliştirilmiştir.

Küçük boyutuna rağmen, kullanılan teknolojiye bağlı olarak bir SD kart 2 TB’a kadar veri tutabilir. Bu sürücüleri mümkün olan maksimum bellek boyutuna göre sıralarsak aşağıdakileri elde ederiz:

SD 1.0 – 8 MB .. 2 GB;
SD 1.1 – 4 GB;
SDHC – 32GB;
SDXC – 2 TB.

Modern medyadaki içerik ve bilgi hacmindeki büyüme göz önüne alındığında, en çok HC ve XC formatları dikkat çekiyor. Aynı görünüme sahip olmalarına rağmen, yine de farklılıklar vardır. SDHC formatı daha önce ortaya çıktı ve SD teknolojisinin gelişiminin bir sonucuydu. Aynı zamanda taşıyıcının hacmi 8 kat arttı – 32 GB’a kadar yükseldi. Bu format bugün yaklaşık 500 flash kart üreticisi tarafından kullanılmaktadır ve varsayılan dosya sistemi FAT32’dir.

Daha yeni SDXC standardı 2009’da tanıtıldı. Bu formattaki kartlar 2 TB’a kadar hacme sahip olabilir ve 104 Mb / s’ye kadar veri değişim hızı sağlayabilir. Bu arada, tüm cihazlar SDXC’yi desteklemez, bu nedenle bu standarda uymayan bir cihaza böyle bir akü takarsanız, kartı biçimlendirmeniz istenir. Üzerinde veri kaybetmek istemiyorsanız, hiçbir durumda bunu yapmamalısınız. SDXC, FAT32 veya ExFAT sistemlerini kullanır.

hafıza-kartı-veri-kurtarma-antalya

Biçim faktörleri;

Hafıza kartlarının bir diğer önemli parametresi form faktörüdür. Burada 3 ana tip vardır – SD, miniSD ve microSD. SD sürücüler en büyüğüdür (24 x 32 x 2,1 mm). Genellikle kameralarda, video kaydedicilerde ve kameralarda ve diğer büyük taşınabilir ekipmanlarda kullanılırlar. Orta boy kartlar miniSD’dir (20×21.5×1.4 mm). Bazı akıllı telefonlarda, mp3 çalarlarda vb. kullanılırlar. Bugün bu format popülaritesini yitirdi ve giderek daha az kullanıldı.

microSD form faktörü (11x15x1 mm), minyatür cihazlar için özel olarak geliştirilmiştir. Bu kart, listelenenlerin en küçüğüdür. Diğer cihazlarla uyumluluk için, microSD ve miniSD kartların SD yuvasına takılmasına izin veren özel adaptörler vardır, ancak ikincisi varsa, daha hızlı çalışacağı için tam boyutlu ortam kullanmak daha iyidir. Aynı boyuttaki yüksek hızlı miniSD ve microSD flash sürücüler çok daha pahalıdır.

MicroSD kartlardan veri kurtarmanın zorlukları;

MicroSD, monolitik bir depolama aygıtıdır. Bu tür kartların ana özelliği, denetleyicinin ve belleğin tek bir yonga üzerinde bulunmasıdır, bu da ona doğrudan erişimi zorlaştırır – bu, bu tür ortamlardan bilgi kurtarmayı da zorlaştırır. Uzmanların MicroSD kartlardan bilgi kurtarırken karşılaştığı ana zorluk, tek bir kristal üzerinde (tek bir monolitik durumda) bir mikro denetleyici, bellek, kuvars ve voltaj sürücüsünün birleşimidir.

Ek bir temas grubuna veya devre kartının ilgili pinlerini lehimlemenize izin veren altın kaplama yamalar şeklinde temas pedlerine sahip microSD kartları bulmak oldukça nadirdir, bu nedenle genellikle lehimleme için verniği çıkarmanız gerekir. Ek olarak, yamanın çok küçük boyutunun özel ekipman ve lehimlemede ek beceriler gerektirdiği unutulmamalıdır.

Genel olarak, Güvenli Dijital bellek kartlarının dikkatli bir şekilde kullanılması gerekir, çünkü hiç kimse yanlışlıkla dosyaları yanlışlıkla biçimlendirme veya silme seçeneğini iptal etmemiş olsa da, veri kaybı genellikle mekanik hasar veya denetleyici arızasının bir sonucudur.

Kırılma işaretleri:
Bir kullanıcı, böyle bir flash sürücünün arızasını veya yanlış çalışmasını bağımsız olarak nasıl belirleyebilir? Burada uzman olmanıza gerek yok. Normal işleyen bir harita için olağandışı eylemlerden veya olaylardan herhangi birini fark etmek yeterlidir. Bu, aşırı ısınma, cihazın donması (akıllı telefon, bilgisayar, kamera), kartın USB denetleyicisi tarafından algılanmaması, biçimlendirme isteklerinin ortaya çıkması, ani bilgi kaybı ve diğer “garip” eylemler olabilir.

Veri kaybı oluşumu:
En yaygın veri kaybı oluşumları şuna benzer. Kullanıcı verilerin aniden kaybolduğunu fark ettikten sonra, panik halinde internette bulunan ücretsiz veri kurtarma programı ve yardımcı programları kullanarak bilgileri yeniden geri almak için kendi başına veya tanıdıkların yardımıyla acele eder. Gerçek şu ki, bu programlardan bazıları hatalı bir şekilde verilerin üzerine yazar, bu da dosyalara daha fazla zarar vererek durumu daha da kötüleştirir ve onları daha fazla kurtarmayı imkansız hale getirir.

SD kartın sahibi, kaybolan dosyaları geri almanın gerçekten garanti edilmesini istiyorsa ne yapmalıdır? Her şeyden önce, cihazdan çıkarmak için ACİL olmanız gerekir. İkincisi ise deneyimli uzmanların hizmetine sunmaktır. Bu durumlarda, VİZYON Bilgisayar servisi her zaman yardımınıza hazırdır..

sd-card-veri-kurtarma-antalya

Kurtarma işlemi:

SD hafıza kartlarından veri kurtarma çalışmalarının %90’ının ciddi bilgi işlem gücü, özel ekipman, yazılım ve profesyonelce çalışmak için deneyim gerektirdiğini hemen belirtelim. Chip’i karttan ayırdıktan, işlemesinden, temizlemesinden ve diğer hazırlık çalışmalarından sonra programlayıcıya kurulur ve bellek dökümleri okunur. Bunu, dökümlerdeki ECC’yi belirleme prosedürü izler (kodu kontrol etme ve düzeltme). Böylece kullanıcının bilgilerine ek veriler eklenerek veri bozulması gerçekleri ortaya çıkar ve mümkünse hatalar düzeltilir.

Orijinal dosyaların geri yüklenmesi, XOR şemasına göre (sum modulo 2) statik ve dinamik şifreleme kullanan özel algoritmalar kullanılarak gerçekleştirilir. Bu mod, bir dizi açık veri bloğunun özel bir blok dizisine dönüştürülmesine izin veren bir blok şifresinin kullanımına dayanır ve sadece şifrelenmiş veriler üzerinde kullanılır. Bu dönüşümün bir sonucu olarak, düz metnin ilk blokları hariç tümü, önceki şifreleme sonuçlarıyla bit bazında modulo 2 (XOR dönüşümü, özel bir mantıksal işlemi) eklenir.

İşlemler teknisyenlerimizin çeşitli NAND mikro devreleri için gerekli tüm ekipmana sahip olması ihtiyacı nedeniyle karmaşıktır. Başka bir deyişle, SD kartlardan veri kurtarma süreci çok spesifik ve oldukça zordur, ancak uygulamanın gösterdiği gibi en basit durumlardan çok zorlu işlemlere kadar tüm bilgilerinizi kurtarıyoruz.

Çeşitli üreticilerin herhangi bir dijital ortamından bilgi kurtarma konusunda uzmanız ve bu alanda (2006’dan beri) kapsamlı ve başarılı bir deneyime sahibiz. Çeşitli yazılım ve profesyonel ekipmanın yanı sıra yüksek nitelikli teknisyenlerin varlığı sayesinde, diğer birçok şirketin başarısız olduğu zamanlarda, çok zor durumda bile verileri kurtarabiliyoruz. Bizimle iletişime geçin  size yardımcı olmak için her türlü çabayı göstereceğiz!

  • Çalışmalarımız

  • Son Eklenenler

  • Etiketler

  • Adaptör AMD Anakart Apple Apple Macbook Batarya Bellek BGA Bilgi Koruma Bilgisayar Data Recovery Dizüstü Dizüstü Bilgisayar Tamiri Download Ekran Kartı Full İndir Hafıza Kartı Harddisk Klavye Kurulum Laptop Lcd Ekran Macbook Mac Pro Model Montaj Notebook Nvidia Ofiste Windows Kurulumu Onarım Parallels Desktop Raid Bilgi Kurtarma Samsung SSD SSD Harddisk Tablet Pc Tamir Teknik Servis Veri Kurtarma Windows Yerinde Teknik Destek Ücretisiz İMac İPad яблоко macbook