Hetman Partition Recovery 3.3

Sabit disk veri kurtarma yazılımı mı arıyorsunuz? Silinen bir sabit sürücü bölümünü nasıl kurtaracağınızı bilmiyor musunuz? Mantıksal bir bölümü biçimlendirdikten veya sildikten sonra kaybolan verileri kurtarmak istiyor musunuz? Bir virüs saldırısı, dosya sistemi arızasından sonra bilgilerinize ulaşılamıyor mu?

Program, sabit ve harici sürücülerden ve ayrıca FAT / exFAT , NTFS / ReFS, APFS / HFS + , Ext2 / 3/4 / ReiserFS ve XFS / UFS dosya sistemleri altındaki diğer cihazlardan verileri kurtarır . Yardımcı program, adı, öznitelikleri, dosya içeriğini ve orijinal disk dizini yapısını kurtaran bir dizi algoritmayı birleştirir.

Mevcut olanlara ek olarak, yardımcı program önceden oluşturulmuş tüm disk bölümlerini bulur ve daha fazla analiz için kullanıcıya görüntüler ve silinen bilgileri arar. Windows, macOS, Linux ve Unix’te kullanılan dosya sistemlerini destekleyen program, sabit sürücünün mantıksal yapısındaki tüm hataları düzeltir ve sayabileceğinizden daha kısa sürede içeriğini döndürür.

Partition Recovery, Hetman Software’in en önemli ürünüdür. Şirket tarafından kullanılan yenilikçi algoritma, çoğu durumda neredeyse tüm dosyaları tam olarak bulmayı ve kurtarmayı mümkün kılar.

Yaygın veri silme sorunlarını başarıyla çözmek için evrensel bir araçtır, hem çizik disklerini hem de erişilemeyen ve hasarlı mantıksal bölümleri destekler ve kaybının nedeni haline gelmemesi için bilgileri döndürür.

Dosya formatları

Uzantıdan bağımsız olarak silinen dosyaları döndürür:

 • Microsoft metin belgeleri ve Open Office biçimleri ( DOC , DOCX , ODT , RTF , HTML , PDF vb. Gibi).
 • Dijital görüntüler ( JPEG , PSD , EPS , TIFF , PNG , RAW , DNG , CR2 , NEF vb.)
 • Elektronik tablolar ve sunumlar ( XLS , XLSX , ODS vb. Gibi).
 • Sıkıştırılmış arşivler ( ZIP , RAR vb.).
 • Video ve ses kayıtları ( AVI , DAT , MKV , MPG , VOB , MP3 ve diğer birçok format gibi).
 • .docx, .rtf, .pdf, .jpeg, .psd, .png, .xls, .zip, .avi

Sabit, harici USB ve SSD sürücülerini kurtarır

Partition Recovery, arabirimler ( IDE , ATA , SATA , SCSI , vb.) Tarafından desteklenen sabit sürücüler ve harici USB sürücülerle ve ayrıca USB kablosuyla bilgisayara bağlanan diğer cihazlarla çalışır.

Mp3 oynatıcılarda, tabletlerde, kameralarda, cep telefonlarında, akıllı telefonlarda, DVR’lerde, GPS navigasyon cihazlarında kullanılan hafıza kartlarını ( SD , MicroSD , SDHC , Compact Flash , Memory Stick , vb.) Destekler.

Çeşitli üreticilerin ( A-Data , Corsair , Goodram , HP , Kingston , LaCie , PhotoFast , PNY , SanDisk , Silicon Power , TDK , Team , Toshiba , Transcend , Verbatim vb.) USB katı hal sürücüleriyle çalışır.

Virüs” içeren bir diskin engellenmesi

Virüs saldırıları sonucunda yok edilen veya engellenen bilgileri kurtarır. Virüsler, Truva atları ve diğer kötü amaçlı kod türleri, önemli sistem disk yapılarını değiştirerek veya silerek bilgileri kasıtlı olarak yok edebilir veya erişilemez hale getirebilir. Yardımcı program, virüslü sabit disklerden başarılı bir şekilde bilgi ayıklayan bir dizi yenilikçi algoritma ile donatılmıştır.

Arızalı sabit veya harici sürücü

Uzun bir dosya kopyalama işlemi bir işletim sistemi çökmesi veya elektrik kesintisi nedeniyle kesintiye uğrarsa mantıksal disk zarar görebilir veya hiç erişilemez. Yardımcı program, hasarlı, okunamayan ve erişilemeyen disklerdeki bilgileri başarıyla okur ve kaybolan veya erişilemeyen dosyalara erişimi açar.

Diski biçimlendirme

Dosya sistemini birinden diğerine değiştirdikten sonra biçimlendirilmiş, silinmiş bölümlerden veya disklerden bilgileri kurtarır. Partition Recovery ™, diskte depolanan tüm verileri bulur ve analiz eder. Dosya tabloları boş olsa veya tamamen mevcut olmasa bile, yardımcı program belgenin başlangıcındaki ve sonundaki imzalara göre bilgi bulmak için algoritmalar uygulayarak kayıpları kurtaracaktır.

Sistem diski hatası

Sistem veya donanım arızaları, fiziksel hasar, elektrik kesintileri veya sürücü hatalarından sonra kaybolan bilgileri kurtarır. Genellikle, diskin sistem ürün yazılımındaki (“Firmware”) hatalar önemli belgelerin silinmesine yol açar.

“Üst Karakter” + “Sil” ile silmek

“Shift” + “Delete” tuş bileşimi kullanılarak silinen, üçüncü taraf yazılımlar tarafından silinen veya Windows Geri Dönüşüm Kutusu’nun boşaltılması sonucunda kaybolan dosyaları başarıyla kurtarır. “Hızlı Analiz” sürecindeki çalışma yalnızca birkaç saniye sürer, “Derin Analiz” modunda program sabit diskin tüm yüzeyini inceler ve mevcut tüm bilgileri döndürür.

Kullanım kolaylığı

İyileşme süreci çok basittir ve 3 aşamada gerçekleşir. Yerleşik “Sihirbaz” daki basit soruları yanıtlayarak , silinen dosyaları birkaç dakika içinde bulacaksınız. Arayüz, hem mevcut hem de silinmiş dosya ve klasörleri görüntüleyen standart Windows Gezgini penceresine benzer.

Klasörden klasöre geçerek ve bulunan belgelerin içeriğini görüntüleyerek, istediğiniz nesneleri hızlı bir şekilde seçip kaydedeceksiniz.

Sabit disk analiz yöntemleri

Belgeler, sabit sürücüye birbiri ardına yazılan veya yüzeyine rastgele dağılmış bayt dizileri şeklinde saklanır. Mantıksal disk sürücüsü, dosyanın içeriğine sahip bilgilerin hangi sektörlerde olduğunu özel bir tabloda tutar. Silinmesi sırasında “Shift” + “Sil” veya komple silinmesi “Geri Dönüşüm Kutusu” işletim sistemi işaretleri yeni nesneler yazmak için ücretsiz ve kullanılabilir olarak içeriğinde tüm kurtarılabilir sektörler görünmektedir. Yardımcı program, başlatacağınız taramanın içeriğini analiz eder ve kullanıcıya uzak dosyalara erişimi açar.

Disk dosya sistemi yapısı

Sistem hataları, virüs saldırıları, fiziksel hasar, mantıksal sürücülerin silinmesi veya biçimlendirilmesi Ana Dosya Tablosunun tamamen veya kısmen üzerine yazılmasına ve sonuç olarak önemli belgelerin kaybına neden olur. Program, tüm korunmuş disk sistemi bilgilerini (bölüm tabloları ve parçaları, ana önyükleme kaydı ) kullanarak dosya tablolarını bulur, kayıp dosyaların içeriğini ve hizmet özniteliklerini işler ve çıkarır.

Disk imza analizi

Genellikle bir dosyanın içeriği diske tam olarak kaydedilir ve nerede saklandığı hakkındaki bilgilerin üzerine yeni dosyalar yazılır. “İmza analizi”, dosyaları içeriklerine göre kurtarır. Program diskte belirli bir bayt dizisi algıladığında (örneğin, bir TIFF dosyası için “49 49” veya “4D 4D” ), program içeriğini okur ve kullanıcıya görüntüler. Yardımcı program, yukarıdaki tüm kurtarma algoritmalarını birleştirmesi bakımından benzersizdir. Çalışmanın sonucunda çoğu uzmanlara göre laboratuvarların saatlerce üzerinde çalıştıkları işlemlerden çok çok daha iyi olduğu.

Analiz Bilgilerini Kaydetme

Yüksek kapasiteli sabit harddisklerden (6, 8, 10 veya 16 TB) veri kurtarmak oldukça uzun bir süreçtir. Büyük disklerin analizi, program tarafından saatlerce gerçekleştirilebilir.

Bunun için Partition Recovery sabit sürücünün analizi hakkındaki bilgileri kaydetme özelliği sağlar. Sonuç olarak, depolama ortamınızın analizinin sonucunu indirebilir ve sizin için uygun olan herhangi bir zamanda dosyalarınızı buradan geri yükleyebilirsiniz.

Böylece diskin tekrarlanan uzun vadeli taramasından kaçınabilirsiniz. Ve bazı durumlarda, veri kurtarma kalitesini artırmak için (veri kaybının nedeni sürekli artan bozuk sektör sayısı ise).

Diskin analizi hakkında bilgilerin kaydedilmesi ve yüklenmesi arasındaki boşlukta, üzerine herhangi bir veri kaydetmeniz (veya buna neden olabilecek eylemlerin gerçekleştirilmesi) önerilmez. Bu tür eylemler, veri kurtarma kalitesinde bir düşüşe neden olabilir veya bunu imkansız hale getirebilmektedir.

Önizleme ve HEX düzenleyici

Deneme sürümü depolama ortamını analiz etmenize ve kurtarma için bulunan dosyaların içeriğini görüntülemenize olanak tanır. Dosya önizleme alanında görüntüleniyorsa, kesinlikle tam olarak geri yüklenecektir.

Silinen resimleri, belgeleri, elektronik tabloları, multimedya dosyalarını, sıkıştırılmış arşivleri önizlemenin dışında, yardımcı programın bir HEX editörü vardır. HEX düzenleyiciyi kullanarak, silinen dosyanın içeriğinin hangi sektörlerde olduğunu görebilir, ayrıca mantıksal diskler veya tüm fiziksel depolama ortamı hakkında hizmet bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Sanal sabit diskleri ve sanal makine disklerini kurtarır

Partition Recovery, sanal makine diskleri veya sanal sabit disklerlede çalışır. Örneğin bir sanal makine (VMware Workstation, Oracle VirtualBox, Microsoft Hyper-V, vb.) İle çalışırken kaybolan verileri, sanal makine performansını kaybetmişse veya sanal sabit disk hasar görmüşse kurtarabilirsiniz.

Sanal sabit diski yardımcı programa takmanız yeterlidir ve Mounted Disks menüsünde görüntülenecektir. Program, diğer herhangi bir depolama ortamında (harici veya HDD disk, flash sürücü veya hafıza kartı) olduğu gibi, bu tür bir diskle aynı işlemleri her zaman gerçekleştirmenize izin vermektedir.

Partition Recovery, popüler sanal makineler tarafından oluşturulan en yaygın sabit disk biçimlerini destekler:

VDI (VirtualBox Disk Görüntüsü) – Oracle VirtualBox disk biçimi;
VMDK (Sanal Makine Diski) – VMware Player / Workstation disk biçimi;
VHD, VHDX (Sanal Sabit Disk) – Microsoft Hyper-V disk biçimi;
HDD (Parallels Hard Disk) – Parallels Desktop disk formatı;
QED (QEMU gelişmiş disk) – QEMU / KVM için format;
QCOW (QEMU Copy-On-Write) – QEMU için format.

Sabit disk kurtarma güvenliği

Dosyalarla yapılan herhangi bir işlem (örneğin, oluşturma, düzenleme, görüntüleme ve kaydetme) dosya tablolarının kayıtlarında değişikliklere ve silinen dosyaların içeriğinin tamamen veya kısmen üzerine yazılmasına neden olur. “Mekanik Arızalı” bir diskle çalışma durumunda, her çalışma dakikası tüm ortamın arızalanmasına ve kurtarılamaz veri kaybına neden olabilir.

Partition Recovery, profesyonel bir sabit sürücü aracı için tüm güvenlik gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Harddisk taraması salt okunur modda gerçekleştirilir. Yardımcı program, sanal bir görüntüden verilerin oluşturulmasını ve ardından kurtarılmasını destekler, bu da arızalı diskin süresini önemli ölçüde azaltır.

Sonuçları kaydetme

Çoğu kullanıcı için, bilgisayarların ve dizüstü bilgisayarların sabit diskleri değerli bilgilerle doludur: aile fotoğrafları, çalışma belgeleri vb. Kurtarılan verileri kaydederken, dosyaların silindiği diski kullanamazsınız. Bu, tamamen veya kısmen kayıp dosyaların üzerine yazmaktadır.

Boş alan eksikliği sorununu çözmek için “Kaydetme Sihirbazı” uygulanmalıdır. Çalışma sonuçlarını herhangi bir mantıksal bölüme (örneğin, bir bellek kartı, USB flash sürücü veya sabit sürücü) ile kaydedin, bir ISO görüntüsü oluşturun, bir CD veya DVD yazın veya FTP kullanarak dosyaları uzak bir sunucuya yükleyin.

Dosya ve işletim sistemleri

Partition Recovery, dosya sistemleri tarafından kontrol edilen disklerden hem normal hem de sıkıştırılmış veya şifrelenmiş dosyaların okunmasını destekler:

 • exFAT, FAT VFAT / 12/16/32 (bellek çubuğu veya USB flash sürücü);
 • NTFS / ReFS (Windows);
 • APFS / HFS + (Apple MacOS);
 • Ext2 / 3/4 / ReiserFS / XFS / UFS (Linux, Unix, Solaris, FreeBSD, Açık BSD, NetBSD).
 • Başlamak ve çalışmak için bir bilgisayar yöneticisi haklarına sahip olmalısınız.

Bilgisayarınıza uygun olarak farklı sürümlerde kullanılabilir. Ürün, tüm 32 ve 64 bit işletim sistemleriyle uyumludur:

 • Windows XP;
 • Windows Vista;
 • Windows 8 / 8.1;
 • Windows 7;
 • Windows Server;
 • Windows 10.

İndir : Partition Recovery