Mac’iniz aniden çalışmayı durdurdu ve siz onu Apple yetkili mağazasına getirdiniz. Mac anakart arızalı olduğu ve yeni bir Mac satın almanız gerektiği söylendi. Başka seçenekleriniz var mı?

Evet! Biz MacBook anakart onarım uzmanıyız ve MacBook’unuzu 2-7 iş günü içinde çalışır hale getirebiliriz. Sıvı dökülmesine, aşırı ısınmış GPU’ya ya da sadece çalışmayan bir anakarta maruz kalsanız da, en kısa sürelerde onarım sağlayabiliriz. Yalnızca yeni bir Mac satın almaktan çok daha azını ödemezsiniz, aynı zamanda veri aktarımı veya veri kurtarma gibi ekstra hizmetlerde de tasarruf edersiniz.

Anakart sorunları çoğu durumda arızalı birkaç hatalı yongadan kaynaklanır. İşimiz, anakarttaki binlerce çip arasında arızalı çipleri bulup değiştirmek ve tekrar MacBook’unuzu hayata döndürmektir. Anakarttaki birkaç hatalı yonga nedeniyle Mac dizüstü bilgisayarı atmanın veya yeni bir bilgisayar düşünmenizin bir anlamı yok!

MacBook’unuzu servisimize bıraktıktan sonra gerekli test işlemlerinin değerlendirmesini gerçekleştireceğiz ve size en uygun bir fiyat teklifi sunacağız. Bu nedenle, Mac dizüstü bilgisayarınızın mevcut durumuna göre akıllıca bir karar verebilirsiniz. MacBook ana kartın onarım maliyeti, modele ve onarım zorluğuna bağlı olarak 40 ila 300$ arasındadır. Anakartınız ekonomik olarak mümkün onarımın ötesinde hasar görmüşse, geniş yedek parça stoğumuz, MacBook’unuzu makul bir maliyetle yalnızca bir gün içinde hızlı bir şekilde çalışmaya geri döndürür. Tüm çalışmalarımız, Apple onarımları tarafından sunulan tam olarak aynı süre olan 90 günlük garanti kapsamındadır.

Sıklıkla Yaşanan MacBook Anakart Sorunları:

  • Sıvı hasarı
  • Güç yok
  • Aşırı ısınma
  • Otomatik kapanmalar
  • Arka ışık yok
  • Resim yok
  • Wifi yok
  • Pil şarj olmuyor
  • Hdd görmüyor
  • Hatalı grafik yongası

Onarım çalışmalarınızın örneklerini nerede bulabilirim?

Mac donanım sorunlarını nasıl çözdüğümüzü gösterdiğimiz Google My Business’ta sık sık gönderi paylaşıyoruz. Antalya’da Apple anakart onarımında uzman bir servis olarak, bilgi birikimimizi, deneyimlerimizi ve yeni çalışmalarımızı blogumuzda, bilgisayar hizmetleri topluluğumuzla çok ayrıntılı bir şekilde paylaşıyoruz.

Ya Antalya’da değilsem?

Müşterilerimizin yaklaşık yarısı Antalya dışındadır. MacBook’unuzu bize gönderebilir ve onarım sonrası ücretsiz kargo avantajından sizlerde faydalanabilirisiniz. Bugün ücretsiz bir fiyat teklifi alın, MacBook modeliniz ve arıza tanımınızla birlikte bizimle iletişime geçin. Deneyimli personelimiz mevcut durumunuza göre seçeneklerinizi görüşmek için sizi arayacaktır.

Bir MacBook’u (donanımı) nasıl onarırsınız?

Temel onarım olarak da bilinen Seviye 1 onarımı:

Bir MacBook şu parçalardan oluşur: ekran, klavye, dokunmatik yüzey, pil, SSD sabit sürücü, Wifi kartı, ana kart ve bağlantı kabloları. Amaç, hatalı parçayı tespit etmek ve değiştirmektir. Bu ürünlerde arızalı durumda olan parçayı değiştirmek ve onarım işlemini sağlamak basittir ve tamamen yedek parçaların mevcudiyetine bağlıdır. Yedek parça yoksa, düzeltme yapılamayabilir. MacBook’unuzda arızalı bir anakart veya farklı bir donanım aygıtı varsa, Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları ve yerel bilgisayar mağazaları, yedek bir kart bulundurmadığı için MacBook’unuzun onarılamaz olduğunu söyleyecektir. Anakartınız henüz garanti kapsamındaysa, Apple servisleri onarım için üreticiye gönderecektir. Apple bilgisayarınız garanti kapsamı dışındaysa, “Apple onaylı arızalı bir MacBook” ile karşılaşacaksınız.

Yonga düzeyinde veya üretici düzeyinde onarım olarak da bilinen Düzey 2 onarımı:

Bu seviyede, CPU’lar, GPU’lar, IC’ler, transistörler, dirençler, kapasitörler vb. Gibi münferit anakart bileşenleri (veya yongaları) üzerinde çalışıyoruz. Amaç, kart üzerindeki binlerce çip arasında bulunan hatalı çipleri tespit etmek ve ardından çevreleyen çiplere zarar vermeden değiştirmektir. Tüm hatalı çipler bulunup değişimlerini ve tüm işlevsellik ve kararlılık testleri geçilene kadar bu işlemi tekrarlıyoruz. Bir anlamda titiz ve hassasiyet çok önemlidir. İşlemleri etkili ve ekonomik bir şekilde yerine getirmek için, elektronik bilgi, uzmanlık, mikro lehimleme becerileri, deneyim, uygun ekipman ve en önemlisi, Apple anakart “temel” tasarımının kapsamlı bir şekilde anlaşılması gerekir. Ne yazık ki, Bu görevi etkili bir şekilde yerine getirebilecek çok az şirket var ve Antalya’da daha da az. Profesyonel apple macbook anakart tamiri işlemlerinde deneyimli teknisyenlerimizle hizmet sunmaktayız.