Vizyon Bilgisayara Hoşgeldiniz...

Telefon Numaramız 0850 466 0819

E-Posta Adresimiz info@vizyonbilgisayarservisi.com

Laptop Anakart Tamiri

Ana Sayfa » Hizmetler » Laptop Anakart Tamiri

Notebook Anakart Tamiri ve Onarım

Firmamız Anakart Tamiri ve Onarımı konusunda çözülmesi imkânsız gibi görünen sorunları teknik donanım servisimiz ve uzman tecrübemiz sayesinde en kısa sürelerde çözüm sağlıyoruz. Apple markalı ürünlerin tamiri konusunda oldukça tecrübeli olan firmamız, Apple Mac Logic Board tamirinde yeterlilik düzeyinde birçok anakart onarımlarında başarı sağlamıştır. Sıvı teması, düşürme ve darbe gibi arıza durumlarında ise ilk müdahale oldukça önemlidir. Arıza tespit işlemi konusunda uzman kişiler tarafından doğru yapıldığı anda problemin büyük kısmı çözülmüş olacaktır. Böylece Anakart Teknik Servisimiz zamandan kazanırken sizlerde maliyetten kazanmış olursunuz.

Anakart tamiri konusunda Antalya’da öncelikli olarak verdiğimiz hizmetler şu şekildedir; Besleme devresi onarımı, bios chip değişimi, bios güncelleme ve yeni bios kurulumu, chipset onarımları, yapısal olarak herhangi bir arızası olmayan chipleri yeniden düzenleme ve yapılandırma, kondansatör arızaları ve ekran kartı sorunları gibi birçok arıza durumlarında, Antalya’da en iyi notebook anakart tamiri nerede yapılır ? gibi sorunlarınızı, Konyaaltı’nda bulunan teknik servisimizde 1 ile 9 gün arasında, uygun fiyat tarifemizle doğru arıza tespiti ve garantili anakart onarım işlemleri gerçekleştirmekteyiz.ervisimizde tamir edilen anakartlar 3 ay garantimiz altındadır. Bilgisayarınız bu 3 aylık garanti süresi içerisinde onarım işlemine giren alanlardan tekrar arızalandığı taktirde ücretsiz olarak tekrar tamir işlemlerini yapıyoruz.

Onarım yaptığımız anakart modelleri şu şekildedir;

Asus – Gigabyte – Msi – İntel – ASRock – Biostar – Zotac – Acer – Evga – Foxconn – Sapphire – Elitegroup

Anakart Tamir İşlemleri

# BGA bileşen değişimi.
# Tüm lehimleme işlemleri.
# Kuzey ve Güney köprülerinin onarımı ve değiştirilmesi.
# Vga, Hdmi, Usb vb. konektörlerin değiştirilmesi.
# Güç sistemi tamiri, sıcaklık kontrolü, ısı testleri.
# Soğutma sisteminin değiştirilmesi ve iyileştirilmesi.
# Entegre durumdaki kontrolörlerin değiştirilmesi.
# Arızalı kapasitörler ve transformatörlerin değişimi.
# İşlemci entegre değişim işlemleri.

Anakart Hata Belirtileri Nelerdir?

Ana kartların tamir gerektirebileceğini gösteren genel hatalar şu şekildedir;

# Bilgisayar açılmıyor, başlamıyor, önyükleme yapmıyor,
# Bilgisayar çalışmıyor, belirli bir ses sinyali duyuluyor,
# Bilgisayar genellikle donuyor veya kendiliğinden yeniden açılıyor,
# Kritik hatalar ve mavi ekranı periyodik olarak gösterebilir,
# Ağ kartı çalışmıyor, İnternet bağlantısı kesiliyor,
# Grafik bağlantı noktaları, genişletme yuvaları çalışmıyor,
# Klavye, mause veya USB aygıtları düzgün çalışmıyor,
# BIOS ayarları kaydedilmedi (saat, tarih, önyükleme hatası)
# Sabit disk, ses veya grafik gibi birlerşik kartlar için sürücü hatası,

Laptop Anakart Arıza Tespiti;

Yukarıdaki sıraladığımız bazı hataları sıklıkla yaşıyorsanız Pc’deki anakart’ınız arızalı olabilir. Bu hatalara neden olabilecek bazı durumlarda (örneğin, laptop ise adaptör arızalıdır veya herhangi bir bileşen arızalıdır) sorunu doğru bir şekilde teşhis etmek gerekmektedir. Teknisyenlerimiz, bilgisayarınızın arızasını öncelikli olarak doğru bir şekilde belirlenmesini, bazı sorunların arıza nedenlerini, ne kadar ücret olacağını, en hızlı bir şekilde teslim süresini ve tamir işlemlerinde en son ekipmanlar kullanarak sağlanan bilgileri sizlere deneyimli bir şekilde sunacaktır.

Bilgisayar Anakart Değiştirme İşlemi;

Anakart değişimi gerekli olduğu durumlarda aynı model bir anakart veya daha yüksek performansa sahip bir anakart modeli ile değişimlerini antalya konyaaltında bulunan teknik servisimizden  sağlayabilirisniz. Anakartın değiştirilmesi bilgisayarın modernizasyonunda gerçekleşir. Diğer donanım aygıtlarıyla uyuşmayan bir model kullanmanız durumunda, soket girişleri farklı ise işlemciyi ve diğer bileşenlerinde beraberinde değiştirilmesi gerekebilir. Anakart’ların değiştirilmesi ile ilgili videoları izledikten sonra, kullanıcılar anakartın değiştirilmesini kendi yapmaya karar verebilir. Tabi ki, eğer böyle bir işlem hakkında bilgi ve tecrübe yeterli düzeyde olması gerekebilir, fakat bizim tavsiyemiz deneyimli bir servis merkezinden destek almaktır.

Anakartı Kendi Değiştiren Kullanıcılar Bize Şu Soruları Soruyor:

# Anakart değiştirdikten sonra bilgisayar nasıl başlatılır,
# Anakart değiştirdikten sonra, bilgisayar neden yavaşlar,
# Anakart değişimi yapıldıktan sonra bilgisayar açılmıyor,
# Anakart değişim sonrası bilgisayar başlamıyor,
# Bilgisayar açılmıyor, kasa üzerindeki ışıklar yanmıyor,
# Anakarttaki gösterge yanıyor fakat bilgisayar açılmıyor,
# Anakarttaki pili değiştirdikten sonra bilgisayar açılmıyor,
# Pili anakarttan çıkarıp taktından sonra bilgisayar başlatmıyor,
# Bilgisayar ana kartı önyükleme yapmıyor, bios hatası,

Nedenleri çok farklı olabilir, belleklere tam montaj sağlanamamış uygunsuz yerleştirme, power supply bağlantı hataları veya uygun olmayan BIOS ayarlarının yapılandırılması veya daha farklı sorunlar.

Anakart Onarımı Ne Kadar Tutar?

Bilgisayar anakartının onarımı tam maliyet analizi için belirli bir model anakartın arızası, niteliğine ve arızanın durumuna bağlıdır. Tam onarım maliyeti arıza tespit işleminin sonuçları ile belirlenir ve sizlerden üst limit durumunda ise onay alınıp işlemlere devam edilir.

  • Çalışmalarımız

  • Son Eklenenler

  • Etiketler

  • Adaptör AMD Anakart Apple Apple Macbook Batarya Bellek BGA Bilgi Koruma Bilgisayar Data Recovery Dizüstü Dizüstü Bilgisayar Tamiri Download Ekran Kartı Full İndir Hafıza Kartı Harddisk Klavye Kurulum Laptop Lcd Ekran Macbook Mac Pro Model Montaj Notebook Nvidia Ofiste Windows Kurulumu Onarım Parallels Desktop Raid Bilgi Kurtarma Samsung SSD SSD Harddisk Tablet Pc Tamir Teknik Servis Veri Kurtarma Windows Yerinde Teknik Destek Ücretisiz İMac İPad яблоко macbook