Vizyon Bilgisayara Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz info@vizyonbilgisayarservisi.com

Telefon Numaramız 0850 466 0819

Silinen Dosyaları Kurtarma

Ana Sayfa » Veri Kurtarma » Silinen Dosyaları Kurtarma

Silinen Bilgilerinizi Kurtarma

Veri kurtarmaya ne zaman ihtiyacınız olabilir:

# dosyalar yanlışlıkla silindi, format atıldı.
# sabit diskin tam veya kısmi biçimlendirilmesi gerçekleştirildi.
# mantıksal diskte değişiklikler yapıldı.
# yeniden yüklenen işletim sistemi.
# dosyalar bir virüs tarafından silindi.
# bir program hatası nedeniyle bilgi kayboldu.
# dosyanın başka bir formata yanlış dönüştürülmesi.
# sabit sürücüde mekanik hasar oluşması.
# klasörlerin ve dosyaların kaybına yol açan diğer arızalar.

Diski biçimlendirmek ve geri dönüşüm kutusunu boşaltmak dosyaları tamamen silmez, bazı bilgiler diskte kalır ve diskteki konuma, parçalanma derecesine, silinen dosyaların boyutuna ve türüne bağlı olarak bütünüyle kurtarılabilir. Önemli verilerin eksik olduğunu fark ettiğiniz anda aşağıdakileri yapın:

Dosyaları kayıp olan diski yazmak için kullanmayın, bu durum silinen verileri kurtarmanın anahtarıdır.
Daha fazla çalışma sırasında sistemin silinen verilerle kümelerin üzerine otomatik olarak yazamaması için bilgisayarınızı veya dizüstü bilgisayarınızı kapatın.
Kayıp derecesini objektif olarak değerlendirin ve eksik bilgi gerçekten önemli ve gerekliyse, servis merkezimize bir sabit disk, dizüstü bilgisayar veya taşınabilir depolama cihazı ile gelin.
Teknisyenlerimiz durumunuz için veri kurtarma olasılığını ve maliyetini değerlendirecek ve mümkünse silinen dosyaları bilgi taşıyıcısına geri yükleyerek iade edecektir.

Hatalı bir müdahale, bilgi ortamının tamamen silinebileceğinden dolayı, bozuk sektörlere sahip bir diskteki verileri kendiniz kurtarmaya çalışmamalısınız.

veri-kurtarma

Veriler silindiğinde ne olur?

Diski biçimlendirmek, klasörlerin ve dosyaların içeriğini silmez, ancak dosya tablolarını temizler ve klasör yapısının üzerine yazar. Yani verileri kurtarmak için ihtiyacınız olan dosyaları ada, boyuta ve içeriğe göre bulmanız gerekir. Windows dosya sistemleri (FAT16 / FAT32 / NTFS) silinen dosyaları nispeten boş yerlerde depolar ve verileri sildikten hemen sonra hızlı kurtarma genellikle başarılı bir sonuca yol açar. Diğer işletim sistemlerindeki (Linux, Mac OS X veya FreeBSD) dosya sistemleriyle çalışmak daha karmaşıktır, ancak sabit diski veya bölümünü biçimlendirdikten sonra gerekli bilgileri onlardan çıkarmak da mümkündür. Tipik olarak, tek tek metin ve multimedya belgelerini kurtarabilirsiniz, ancak silinen programların ve diğer karmaşık bileşenlerin kurtarılması garanti edilmez.

Sabit sürücünüzdeki dosyaları kendiniz nasıl kurtarırsınız

1- Yazılım pazarında çeşitli veri kurtarma ürünleri bulunmaktadır (EasyRecovery, Active Uneraser, R-Studio vb.). Ancak evrensel bir program yoktur, bu nedenle, her bir özel bilgi kaybı durumu için yazılımlar bireysel olarak seçilir.
2- Seçilen programı başka bir bilgisayara veya dizüstü bilgisayara kurun ve buna kayıp dosyalar içeren bir sabit sürücü veya başka bir depolama ortamı bağlayın.
3- Bağlı diskin bölümlerini görüntülemek için programı çalıştırın ve gerekli verilerin silindiği yerden istenen bölümü tarayın.
4- Verilerin kapsamlı bir analizinden sonra, program kurtarılan ve bağlanan harici medya dosyalarının bir listesini sunacaktır ve sizde gerekli verileri başka bir ortama kaydedebilirsiniz.
5- Veriler bulunamadı ve geri yüklenemediyse, diski başka bir programla analiz etmeyi deneyin veya programı satın alın, bilgileri farklı bir şekilde kurtarabilirsiniz.
6- Veri kurtarma yazılımı ile diski bilgisayarınızdan ayırmadan önce kurtarılan dosyaların içeriğini kontrol ettiğinizden emin olun.

hard-disk-drive

Dosya kurtarma yazılımı

En etkili ve çok yönlü veri kurtarma yazılımları:

Recuva
Recuva’nın en büyük avantajlarından biri, biçimlendirilmiş bir fiziksel veya mantıksal sürücüdeki dosyaları kurtarabilmesidir. Pek çok program, FULL bölüm biçimlendirmesinden sonra verileri kurtarma olanağı sağlayamaz.

R-Stüdyo
Herhangi bir ortamdan veri kurtarma için modern bir yazılım kompleksi. Program, sabit sürücülerdeki çeşitli dosya sistemleriyle, ayrıca CD, DVD, flash kartlar ve diğer taşınabilir USB aygıtlarıyla çalışmak için uygundur. Programın deneme sürümü ve dağıtım kiti, yazılım ürününün resmi web sitesinde indirilebilir.

Easy Data Recovery
Program, sıkıştırılmış veri ve uzun adlarla, delikli sabit diskler ve diğer hasarlara sahip bilgi taşıyıcıları ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. Programın özelliklerini resmi web sitesinden deneme sürümünde test edebilirsiniz.

Best Data Recovery
Farklı dosya sistemleriyle çalışan ve sistem kurtarma için bir acil durum önyükleme diski oluşturan kapsamlı bir yazılım ürünü. Programın dağıtım kiti ve demo versiyonu Best Data Recovery web sitesinde sunulmaktadır.

Veri kurtarma yazılımı Bir dizüstü bilgisayarın sabit diski nasıl değiştirilir ve içindeki veriler nasıl kurtarılır? Veriler ve sabit disk performansı nasıl geri yüklenir? Bir USB flash sürücüden veri nasıl kurtarılır? Veri kurtarma hakkında bilmeniz gerekenler (veriler kaybolduğunda, diskin kendisi zarar görmediğinde) Veri kurtarmanın maliyeti nedir?

  • Çalışmalarımız

  • Son Eklenenler

  • Etiketler

  • Adaptör AMD Anakart Apple Apple Macbook Batarya Bellek BGA Bilgi Koruma Bilgisayar Data Recovery Dizüstü Dizüstü Bilgisayar Tamiri Download Ekran Kartı Full İndir Hafıza Kartı Harddisk Klavye Kurulum Laptop Lcd Ekran Macbook Mac Pro Model Montaj Notebook Nvidia Ofiste Windows Kurulumu Onarım Parallels Desktop Raid Bilgi Kurtarma Samsung SSD SSD Harddisk Tablet Pc Tamir Teknik Servis Veri Kurtarma Windows Yerinde Teknik Destek Ücretisiz İMac İPad яблоко macbook