Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz info@vizyonbilgisayarservisi.com

Telefon Numaramız 0850 466 0819

Ssd Veri Kurtarma

Ana Sayfa » Veri Kurtarma » Ssd Veri Kurtarma

SSD sürücülerden veri kurtarma

Bu makalemizi okuyorsanız, büyük olasılıkla bir SSD sürücüsünden bilgi kurtarma gibi bir soruyla ilgileniyorsunuzdur. Bu durumda, yanılmıyorsunuz ve tam olarak doğru yere geldiniz. Arızalı SSD sürücülerden bilgi kurtarma konusunda antalya’da kapsamlı bir deneyime sahibiz ve bunun için gerekli tüm araçları kullanıyoruz.

SSD veri kurtarma fiyatları

SSD (katı hal sürücüsü), NAND flash belleğe dayalı yüksek hızlı bir depolama aygıtıdır. Standart flash sürücülere benzer bir yapıya sahiptir, birkaç mikro devre ve bir kontrol denetleyicisi diyebiliriz. Ana fark, daha hızlı bir bellek türü ve aynı anda birkaç mikro devre ile paralel çalışmaya izin veren bir denetleyici kullanılmasıdır. Bu tür sürücülerin avantajları, okuma hızları ve HDD sürücülerle orantılı hacimlerdir, ancak bu sürücüler mekanik parçalara sahip değildir. Sonuç olarak, bu tür diskler dış fiziksel etkilere (şok, titreşim, düşme vb.) daha az duyarlıdır. Ssd veri kurtarma işlemlerinde analiz sonrası fiyatlandırma yapmaktayız.

Kurtarma nasıl çalışır?

SSD sürücüler için veri kurtarma birkaç aşamada gerçekleşir:

Sürücü kasası sökülerek demonte edilir ve tüm bellek yongaları bir kızılötesi veya hava lehimleme istasyonu kullanılarak dikkatlice lehimlenir, daha sonra özel bir programcı “NAND Flash Reader” kullanılarak, tüm bellek yongalarının içeriğinin sıralı olarak okunması gerçekleştirir. Yazılım ve donanım kompleksi Flash Extractor veya PC-3000 Flash başlatılır ve disk görüntüsü, belirli bir sürücü türüyle ilgili öneriler temelinde yeniden oluşturulur. Başka bir deyişle, sürücü dökümünü oluşturan birkaç bin bloğun sırası tekrar geri yüklenir.

En yaygın arızalar

ssd-hdd-veri-kurtarma-antalya

SSD sürücülerle ilgili ana sorunlar şunlardır:

Harddisk fiziksel hasar durumunda, bellek ve denetleyici yongalarına, arabirim konektörlerine, baskılı devre kartının radyo elemanlarına ve SSD disk kartına verilen arıza türlerini tanımlar. Nedenleri elektriksel veya mekanik etkilerdir. Dosya sistemindeki mantıksal arızalar ise, biçimlendirme, verilerin hatalı silinmesi gibi sorunlarıdır. Bu durum SSD sürücüsünün çalışması sırasında meydana gelebilecek ve kullanıcı verilerinin büyük bir oranda zarar görmesine veya erişilemez olmasına yol açabilecek herhangi bir yazılım hatası anlamına gelir.

ssd-veri-kurtarma

Alanımızda profesyoneliz

Teknisyenlerimiz, Transcend, Toshiba, Kingston, Corsair, Intel, OCZ, Western Digital, Apacer, Hikvision, Hp, Samsung, Silicon Power, Crucial, A-Data, Patriot ve diğerleri gibi çeşitli markaların katı hal sürücülerinden bilgi kurtarma konusunda deneyime sahiptir. Bu tür çalışmaların maliyeti hakkında daha ayrıntılı bilgi, tavsiye veya açıklama için lütfen web sitesinde belirtilen iletişim adreslerinden teknisyenlerimiz ile iletişime geçin.

SSD disklerden veri kurtarmanın, belirli bilgi, beceri ve özel ekipman gerektiren oldukça karmaşık ve zaman alıcı (sıradan sürücülere kıyasla çok daha karışık) bir teknolojik süreç olduğunu unutmayın. Bu nedenle profesyonel yardım almanızı ve amatörce yapılan işlemlerin sonucunda önemli bilgileri kaybetme riskine girmemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

  • Son Eklenenler