Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz info@vizyonbilgisayarservisi.com

Telefon Numaramız 0850 466 0819

Flash Bellek Kurtarma

Ana Sayfa » Veri Kurtarma » Flash Bellek Kurtarma

Flash’tan Veri Kurtarma

Flash kartlar (flash sürücüler) kullanışlı ve basit bilgi depolama cihazlarıdır. Çoğu flash kartın sınırlı yazma kapasitesi vardır, bu nedenle USB Flash, Compact Flash (CF), Memory Stick (MS), Secure Digital (SD), Multi Media Card (MMC), Smart Media (SM) ve xD-Picture Card (xD) ) kartlar bazen içine önemli belgeleri, görüntüleri ve diğer kritik verileri alarak arızalı duruma düşebilirler.

flash-bellek-veri-kurtarma-dosya-yedekleme-antalya Corsair-flash-bellek-veri-kurtarma-antalya Adata-flash-bellek-veri-kurtarma-antalya

Flash sürücülerin arızalanmasının ana nedenleri

  • Depolama denetleyicisinde hasar, yanlış bağlantı güç sorunları veya elektrik arızası nedeniyle flash sürücü denetleyicisi arızalanır ve depolama ortamının içeriğine erişim imkansız hale gelir. Bu durumda, flash sürücüdeki veriler büyük olasılıkla tamamen geri yüklenebilir.
  • Bir diğer durumsa elektrik kesintileri nedeniyle, mantıksal yapının arızası ile bilgiler kaydedilebilir ve bu tür bilgiler daha sonra okunmaz.
  • NAND bellek yongalarının arızalanması çözülemeyecek çok ciddi bir sorundur.
  • Kullanıcı verileri medyada görüntülerken istemeden dosyaların yanlışlıkla silinmesi.
  • Dosya sisteminin imhası, dosyalar ortamda kalır, ancak okunamaz hale gelir.
  • Flash ortamında mekanik hasar, bir Flash karttan gelen veriler okunabilir ve geri yüklenebilir. Tam bilgi kaybını önlemek için, bilgisayara arızalı bir flash sürücü bağlamayın, çünkü bu yalnızca ortamın kendisini tamamen bozmakla kalmaz, aynı zamanda bilgisayara da zarar verir.

USB flash’tan (flash sürücüler) veri kurtarma

Çalışmayan bir flash sürücüden dosyaları kurtarma prosedürü, verilerin daha sonra özel bir okuyucu tarafından okunduğu NAND bellek yongalarının “takı” lehimlemesiyle başlar. Servisimiz, arızalı durumdaki dosya sisteminin yapısını kurtarır ve bir disk görüntüsü toplar, ardından dosyaları bir çalışma ortamına kopyalar ve kullanılabilirliğini kontrol eder.

Uzmanlarımız, arızalı bir Flash sürücüdeki verileri kurtarabilir ve silinen dosyaları iade edebilir – bizimle iletişime geçin!

  • Son Eklenenler