Vizyon Bilgisayara Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz info@vizyonbilgisayarservisi.com

Telefon Numaramız 0850 466 0819

Windows 11

Ana Sayfa » Blog » Windows 11

Windows 11 İşletim Sistemi

windows-11

Microsoft, bilgisayar minimum gereksinimleri karşılamıyorsa Windows 11’i engelleme sözü veriyor.

Yeni Windows 11 işletim sisteminin duyurusu, Microsoft’un sistem gereksinimlerini sıkılaştırma ve dünya çapında bilgisayarların güvenliğini artırma niyetini ortaya çıkardı. TPM 2.0 protokolüne gerçek bir ihtiyaç olmadığı için tüm bunların sadece başka bir kontrol turu olduğuna inanılıyor. Her durumda, komplo teorilerinin yazarları ne olursa olsun, Microsoft ilerlemeyi durduramayacak. Bu nedenle, bugün Windows 10’u yüklemek için tek çekirdekli bir işlemci yeterliyse, işletim sisteminin yeni sürümü 1 GHz veya daha fazla saat hızına sahip 2 çekirdek gerektirecektir. Ayrıca, değişiklikler RAM miktarını da etkileyecektir. Aslında, 32 bit sistemler için 1 GB’den yeni gereksinimler, Windows 11’in 32 bit biçiminde piyasaya sürülmediği için dört katına çıktı.

Bu değişikliklerin tek bir anlamı var, otomatik kontrol kitleri olarak veya düşük güç tüketimine sahip diğer daha büyük cihazların içinde çalışan birçok sistem artık Windows 11’e yükseltemeyecek. Windows 10 için resmi destek süresi 2025’te sona ereceğinden, bugün alarmı çalmak için çok erken ama büyük işletmeler küresel düşünüyor, bu nedenle yeni gereksinimler etrafındaki çıkacak yenilikler arasında, anakart üzerinde bir TPM 2.0 modülüne duyulan ihtiyaç nedeniyle daha da fazla soru ortaya çıkıyor. Zorluk, bunun sekizinci nesilden itibaren Intel işlemcilere toplu olarak kurulmaya başlayan nispeten yeni bir teknoloji olmasıdır. Bu, 2018’den önce satın alınan tüm çiplerin minimum gereksinimleri karşılamadığı anlamına gelir.

İlginçtir ki, bu tür şifreleme hem Çin’de hem de Rusya’da kullanılmıyor, bu da sorunun göründüğünden çok daha büyük olduğu anlamına geliyor. Microsoft temsilcileri bugün durum hakkında yorum yaptı. Onların görüşüne göre, yeni gereksinimler berbat, ancak onları değiştirmeyecekler. Gerçek şu ki, şirket müşterilerinin güvenliğini ve bilgisayarların istikrarını ön planda tutuyor. Bu da yeni güvenlik standartlarını karşılamak isteyenlerin yeni bir bilgisayar alması gerektiği anlamına geliyor. Diğerleri şimdilik eski işletim sisteminde oturabilir.

Daha da merak edileni ise Microsoft’un gereksinimleri atlayarak kurulacak olan Windows 11’i engelleme sözü vermesi. Bu, mevcut güncellemeyi alır almaz tüm hack hilelerinin işe yaramaz olacağı anlamına gelir. Bu güncellemelerin nasıl çalışacağı ve ayrıca kilitleme sisteminin ne olduğu belli değil. Tüm bunlar, ücretsiz güncelleme aşaması başladığında gelecek yılın başlarında bilinecek.

  • Çalışmalarımız

  • Son Eklenenler

  • Etiketler

  • Adaptör AMD Anakart Apple Apple Macbook Batarya Bellek BGA Bilgi Koruma Bilgisayar Data Recovery Dizüstü Dizüstü Bilgisayar Tamiri Download Ekran Kartı Full İndir Hafıza Kartı Harddisk Klavye Kurulum Laptop Lcd Ekran Macbook Mac Pro Model Montaj Notebook Nvidia Ofiste Windows Kurulumu Onarım Parallels Desktop Raid Bilgi Kurtarma Samsung SSD SSD Harddisk Tablet Pc Tamir Teknik Servis Veri Kurtarma Windows Yerinde Teknik Destek Ücretisiz İMac İPad яблоко macbook